Ścieżki spacerowe po Grodźcu i okolicy
Regulamin
Konkurs „Ścieżki spacerowe po Grodźcu i okolicy”
-
Cel konkursu:
-
krzewienie krajoznawstwa i turystyki, promowanie aktywnego wypoczynku;
-
zaznajamianie dzieci i młodzieży z walorami przyrodniczymi, krajobrazowymi i zabytkami, wioski Grodziec i okolicy;
-
promowanie korzystnego wizerunku naszego regionu;
-
Upowszechnianie wiedzy o regionie
-
Organizator.
Organizatorem konkursu jest Koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Grodźcu z siedzibą w Zespole Szkolno Przedszkolnym, Grodziec 9.
Honorowy patronat nad konkursem obejmują: Janusz Pierzyna, Wójt Gminy Jasienica oraz pan Michał Bożek Prezes Ustronianki, właściciel Zespołu Parkowo Pałacowego w Grodźcu.
-
Zasady Konkursu.
-
Konkurs adresowany jest dla uczniów szkół podstawowych z klas IV do VI
-
Warunkiem uczestnictwa jest przedstawienie opracowania, propozycji ścieżek spacerowych po miejscowości Grodziec i okolicy.
Opracowanie powinno zawierać oprócz zaproponowanej nazwy ścieżki:
- szczegółowy opis przebiegu trasy ścieżki;
- zaznaczenie trasy ścieżki na uproszczonym fragmencie planu wioski
- dokumentację zdjęciową wraz z krótkim opisem ciekawych miejsc i obiektów występujących na trasie ścieżki, które warto zobaczyć
Lub zdjęcia widoków krajobrazów z zaznaczonych miejsc na trasie. Z których zostały wykonane;
- przybliżony czas przejścia wyznaczonej ścieżki
-
Wyznaczone przez uczestnika ścieżki mogą otrzymać charakteryzującą je nazwę:
Np. historyczna, krajobrazowa, przyrodnicza itp.
-
Każdy uczestnik może zgłosić w Konkursie jedno lub 2 opracowania projektów ścieżek.
-
Poszczególne opracowania należy wykonywać na arkuszach formatu A4
4. Przebieg Konkursu.
-
Prace należy przesłać lub dostarczyć do siedziby Koła Macierzy Ziemi
Cieszyńskiej (ZSP w Grodźcu, Grodziec 9, ul. Kościelna w kopercie A4 z ··dopiskiem „ KONKURS MACIERZY „ w nieprzekraczalnym terminie do 12 marca 2011 roku.
-
Prace powinny być opisane imieniem i nazwiskiem oraz nazwą szkoły z zaznaczeniem klasy.
-
Do pracy należy dołączyć kartę zgłoszenia z następującymi danymi:
- imię i nazwisko autora,
- szkoła i klasa, nauczyciel opiekun ucznia;
- adres zamieszkania,
- nr telef. Opiekunów.
-
Prace konkursowe należy przesyłać do siedziby koła w terminach od 1 do 12 marca 2011 roku.
-
Oceny prac dokona jury Konkursu, a ogłoszenie wyników nastąpi 29 marca 2011r. w formie informacji pisemnej na tablicy ogłoszeń w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Grodźcu. O wynikach konkursu zostaną powiadomione pisemnie szkoły, z których uczniowie uczestniczyli w konkursie.
-
Zwycięzcy zostaną powiadomieni pisemnie na podstawie danych z karty zgłoszenia.
-
Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi w terminie i miejscu podanym przez organizatora Konkursu.
-
Nagrody.
-
Komisja konkursowa oprócz dyplomów przyznaje nagrody za miejsca od 1 do 3. Nagrody mają charakter rzeczowy.
W przypadku większej ilości nadesłanych prac mogą być przyznane nagrody wyróżnienia, również w formie nagród rzeczowych.
-
Przewidujemy wyróżnienia dla nauczycieli opiekunów uczniów
biorących udział w konkursie.
-
Postanowienia końcowe.
-
Nagrodzeni uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na wykorzystanie projektów w celach promujących Grodziec (drukowane materiały promocyjne, tablice informacyjne o ścieżkach spacerowych dla Grodźca.
-
Organizator nie odsyła nadesłanych prac.
Organizator konkursu: Zarząd Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Grodźcu